Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Opsiyon

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tesla’dan bir kötü haber daha

Tesla’dan bir kötü haber daha

haber haber -
16 0

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, kullanıcılarına sunduğu batarya teknolojileri ve akıllı sürüş sistemleri sayesinde çok seviliyor. Bu sayede dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Tesla, son zamanlarda çok fazla geri çağırma yapmaya başladı. Özellikle araçların üretimindeki artış, hem yazılım hem de donanım alanındaki hatalara sebep oldu. Bu da hatalar yüzünden yüzbinlerce Tesla geri çağırıldı ve hatalar düzeltildi. Şimdi ise bu hatalara yeni biri daha eklendi. Track Mod özelliğindeki bir hata nedeniyle yaklaşık 48 bin araç daha geri çağırıldı.

Bu hatadan sadece Model 3 Performance araçları etkilendi. Son yapılan geri çağırma, bir önceki geri çağırmalarda da olduğu gibi yazılımsal olarak yapıldı. Yayınlanan yazıda şu sözlere yer verildi:

“Tesla, Inc. (Tesla), bazı 2018-2022 Model 3 Performance araçlarını geri çağırıyor. Track Modu aktifken hız birimi (mph veya km/h) hız göstergesinde görüntülenmeyebilir. Hal böyle olunca bu araçlar, Federal Motorlu Araç Güvenlik Standardı 101 numaralı “Kontrol ve Göstergeler” gerekliliklerine uymamaktadır.”

Bu açıklamanın ardından Track Mode V2 adında bir güncelleme yayınlandı ve araçlardaki hatalar düzeltildi. Açıklananlara göre araç sahipleri 6 Haziran’a kadar Tesla’dan bildirim alacak.

İlgili Yazılar