Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Opsiyon

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya-Ukrayna arasındaki görüşmeler ertelenebilir

Rusya-Ukrayna arasındaki görüşmeler ertelenebilir

haber haber -
18 0

Rus Tass haber ajansının dün Ukrayna basınına dayandırdığı haberinde, iki taraf arasındaki barış görüşmelerinin ikincisinin bugün yapılacağı belirtildi. Ancak, henüz yer ve zaman konusunda resmi açıklama yapılmadı. Rus interfax ajansı ise bugün geçtiği haberde, güvenilir bir kaynağın verdiği bilgiye göre görüşmenin bugün yapılmasının lojistik sorunlar nedeniyle mümkün olamayabileceğini duyurdu.

“Ukrayna tarafı hazır olduğunu bildirmedi. Muhtemelen lojistik sorunlar nedeniyle Belarus’a ulaşmaları için zamana ihtiyaçları var” denilen haberde, görüşmenin muhtemelen hafta sonuna kaldığı belirtildi. Haberde, Ukrayna tarafının olumlu yanıt vermesi halinde görüşmenin cuma güne kadar yapılmasının da mümkün olduğu ifade edildi.

Geçtiğimiz gün iki taraf birinci görüşmeyi gerçekleştirmiş, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rusya ile yapılan müzakerelerde henüz Ukrayna’nın istediği bir sonucun çıkmadığını söylemişti.

Ukrayna heyetinin katılımcısı ve Zelenski’nin danışmanı Mihail Podolyak Rusya’nın hala aşırı derecede önyargılı olduğunu açıklamıştı.

Podolyak, “Rusya tarafı, ne yazık ki, hala başlattığı tahripkar sürece dair önyargılı bakışını sürdürüyor” demişti.

İlgili Yazılar