Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Opsiyon

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ALVER ‘ e Kritik Görev !

ALVER ‘ e Kritik Görev !

haber haber -
17 0

ALVER ‘ e Kritik Görev !

Siyasette son dönemde hızlı yükselişe geçen ve ittifaklarda itibar gören , il ve ilçe teşkilatlarının yeterlilik sayısı ile seçime girmeye hazırlanan ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ kadroları gittikçe güçleniyor . Genel Merkez son 1 hafta içinde bürokrasi ve siyaset camiasında tanınan önemli isim Hüseyin Mesut Alver’ i kadrosuna katarak daha da güçlendi .

Kurucu Genel Başkanlık görevini Bedri Yalçın’ın üstlendiği Anadolu Birliği Partisi , ilk kongresini geçen hafta Antalya’da yaparak yeni kurulan bir partiye göre muazzam bir gövde gösterisi yapmıştı . Alver ; bu toplantıda protokolde yer almış ve herkeste merak konusu olmuştu .

Daha evvel Kamu ve Özel sektörde kritik yerlerde çalışan ve 15 Temmuzda inisiyatif kullanarak can siparane mücadele veren Hüseyin Mesut Alver , yakın zamanda uğradığı itibar suikastinden dolayı da 7 ay  cezaevinde kalmıştı . Böylesine bir zor süreç sonunda kulislerde Alver ‘ in parti kuracağı ya da bir partide aktif rol alacağı söylentisi zaten mevcuttu . Hüseyin Mesut Alver bütün bu merakları şahsi Twitter hesabından yaptığı şu açıklama ile giderdi . Açıklamada ;
​​​​​​​
” Bugün itibariyle Anadolu Birliği Partisi , Genel Başkan Yardımcılığı ( Seçim İşleri ve Yerel Yönetimler Başkanlığı ) ve Parti Sözcülüğü görevine Sn Genel Başkanım Bedri Yalçın Beyin tensipleri ile atanmış bulunmaktayım . Milletimize hizmet etme yolunda üstlendiğimiz bu görevi layıkı ile yerine getireceğimize dair SÖZ veriyoruz . Saygı ve selam ile … ”  diyerek Anadolu Birliği Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olarak görev aldığını duyuran Hüseyin Mesut Alver’in siyasette etkin ve  önemli isimlerle partide ana kademede birlikte yer alacağı bu isimleri partiye kazandırarak potansiyeli artıracağı söylentisi de kulislerde yer almakta .

ALVER ; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunu olup , halen Ufuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir . Daha evvel bir çok federasyon ve dernekte aktif rol almıştir . Aslen Kırşehirli olup Çerkez asıllıdır .

İlgili Yazılar