Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Opsiyon

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meteoroloji raporunu yayımladı

Meteoroloji raporunu yayımladı

haber haber -
12 0

2021 yılının son günlerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde devam ediyor. Herkes İstanbul’da önceki günlerde etkisini gösteren kar yağışının devam edip etmeyeceğini, yıl başında kar yağışı olup olmayacağını merak ediyor. Meteoroloji’den gelen yeni rapor tüm bu sorulara açıklık getirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde yapılan açıklamada 25 Aralık ile 31 Aralık tarihleri arasında, “Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde artacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.” ifadeleri yer aldı. Yayımlan 5 günlük tahminde İstanbul’da kar yağışı beklenmiyor. Öte yandan İç Anadolu Bölgesinde perşembe ve cuma günleri kar yağışı görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin çok bulutlu, Kıyı Ege ve Manisa çevreleri ile Balıkesir’in kıyı, Antalya’nın doğu kesimlerinin sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinde Artvin çevrelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı, Marmara ve Kuzey Ege’de mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimleri ile Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Orta Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatıdan kuvvetli(30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İlgili Yazılar