Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Opsiyon

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. CEMİL KAN’dan “ÜÇ YANLIŞ TEK DOĞRU“yu götürür mü?

CEMİL KAN’dan “ÜÇ YANLIŞ TEK DOĞRU“yu götürür mü?

haber haber -
31 0

 

Geçtiğimiz baharin sonunda ‘Şifa Niyetine’ adlı şarkısına çektiği, kadın haklarını konu alan duyarlı klibiyle

dikkatleri üzerine çeken genç sanatçı Cemil Kan, yeni şarkısı ‘Üç Yanlış Tek Doğru’nun dijital platformlarda yayında olacağı

müjdesini verdi.

8 Ekim Cuma günü müzikseverlerle buluşacak olan şarkı ‘Üç Yanlış Tek Doğru’,  Cemil Kan’nın özgün tarzıyla kendi stüdyosunda kaydedildi.

Rock müzik tarzında, deneysel ve farklı armonilerin yanı sıra hüzünlü ezgilere de

sahip olan bu şarkının müzik videosunun da yakında yayında olacağını belirten

Cemil Kan, klibini tüm LGBTQ hakları mücadelesinde olan dostları için

çekmek istediğini belirtti.,

CEMİL KANN  KİMDİR

Cemil Kan, 1994 yılının Mart ayında İstanbul’da doğdu. Müzik yolculuğu babasının sadece üç teli kalan eski gitarını çalmaya çalışarak başladı. 17 yaşındayken, rock&blues barlarda solo gitarist ve arka vokalist olarak grubuyla performans gösteriyordu.

2013 yılında işletme alanında üniversite eğitimi için Viyana’ya taşındı. Müziğe olan tutkusunu takip ederek, 2017 yılında Viyana Konservatuarı Caz-Gitar lisans programına başladı. Konservatuarda bir yıl geçirdikten sonra, lisans programında çift anadal yaparak eğitimini ilerletmiştir: Caz Gitar ve Alto Saksafon.

Kurdugu iki kişilik caz & blues grubunda vokalist, akustik gitarist ve saksafonist olarak yer alıyor. Diger yandan Viyana`da bir hard-rock müzik grubunda solo gitarist olarak performans istanbul escorts gösteriyor.

Cemil Kan, Kasım 2019’da “Doğru Anahtar” adını verdiği ilk albümünü çıkardı. Bu albüm yaptığı prodüksiyon ve müzik kompozisyonu ile kendi stüdyosunda kaydedildi. Kasim 2020`de “Sifa Niyetine“ adli ikinci tekli albümünü cikardi ve bu sarkisina toplumsal bir sorun olan „kadina yönelik siddeti“ konu alan klibini Nisan 2021`de yayinladi.

WEB : http://cemilkan.com/

https://www.instagram.com/cemilkanderebasi/

 

İlgili Yazılar